31 اکتبر

احداث باغ تجاری خرما نیازمند بررسی های فنی، اقتصادی و حتی زیست محیطی می باشد که قبل از شروع هرگونه عملیات فیزیکی باید انجام شوند. این مراحل شامل مطالعه اولیه امکان سنجی (بررسی های منطقه ای، اطلاعات هواشناسی، تجزیه و تحلیل خاک و آب منطقه با شرایط پرورش خرما)، انتخاب ارقام و تامین نهال، آماده سازی زمین محل کاشت، برآورد اقتصادی و ارزیابی زیست محیطی می باشد.

اقتصادی بودن تولید خرما به میزان زیادی به محل تولید آن بستگی دارد. برای پرورش خرما تابستان گرم و طولانی نیاز است تا میوه برسد و زمستان معتدل و بدون یخبندان. لازم است در زمان رسیدن میوه بارندگی و رطوبت بالا وجود نداشته باشد. کشت خرما در مناطق خشک و نیمه خشک صورت می گیرد که اینگونه مناطق با داشتن تابستان های گرم و طولانی و بارندگی کم و رطوبت نسبی پایین در هنگام رسیدن محصول شناخته می شوند.

میوه اکثر ارقام در شرایط ایران با توجه به اینکه در طی ماه های مرداد، شهریور و مهرماه برداشت می شود و در این ایام بارندگی به ندرت وجود دارد مشکلی از این نظر ندارند.

میزان محصول در منطقی از ایران که فصل گلدهی مصادف با بارندگی بوده و فصل رسیدن میوه مصادف با هوای خشک باشد، کم بوده ولی کیفیت آن عالی است.

از نظر موقعیت جغرافیایی ایران، مناطق خرماکاری از ۲۸ درجه و ۷ دقیقه عرض جغرافیایی شمالی در جنوب تا ۳۴ درجه و ۳۱ دقیقه عرض جغرافیایی شمالی در شمال گسترده است.

مهمترین مرحله در احداث یک نخلستان موفق و اولین مرحله قبل از انجام عملیات کشت، انتخاب رقم مناسب می باشد. انتخاب رقم باید براساس معیارهای صحیح و اصولی شامل شرایط آب و هوایی منطقه، مطلوبیت و بازارپسندی رقم، بازار صادرات ، مصرف محلی و منطقه ای، صنایع تبدیلی و غیره انجام شود. نهال خرما باید دارای گواهی سلامت و استانداردهای لازم باشد.

گیاه افزایی خرما به چند روش قابل انجام است:

متداول ترین روش جهت تکثیر استفاده از پاجوش می باشد.

با توجه به مشکلات تکثیر خرما از طریق پاجوش، استفاده از روش کشت بافت لازم است.

برای استفاده از هر دو روش لازم است که نهال آماده سازی شود.

عملیات کاشت نهال نیز دارای مراحل مختلف و نیازمند شرایط مناسبی است. در ادامه شرح کامل مدیریت عملیات باغی در نخلستان بارده و مدیریت گرده افشانی ، میوه دهی و طریقه هرس نخل نیز بررسی خواهد شد.

آبیاری

آب مهمترین عامل محدود کننده کشت خرما است. هرچند درخت خرما نسبت به خشکی و کم آبی مقاوم است اما برای داشتن محصولی باکیفیت به آب فراوان نیاز دارد. روش های آبیاری نخل متفاوت است: سطحی، تشتکی، غرقابی، نواری، جوی و پشته ای، نیمه سطحی و آبیاری قطره ای. آبیاری نخلستان باتوجه به سن درخت و نحوه کاشت و همچنین کیفیت خاک و آب آبیاری متفاوت است. در ادامه، برنامه آبیاری وجود دارد که بر اساس سن درختان در نخلستان تازه احداث شده و نخلستان بارده ارائه شده است.

آفت ها

به دلیل اینکه نخلستان یک سیستم کشاورزی پایدار و چندساله است، دامنه وسیع و متنوعی از موجودات زنده در هر نخلستان فعال می باشند. آفاتی از قبل وجود دارند و ممکن است خارج نگردند مثل سوسک شاخدار خرما و سوسک شاخک بلند خرما. همچنین آفاتی که ممکن است از نخلستان مجاور نفوذ کنند مثل شپشک ها و کنه ها و شته ها. دسته دیگر آفت هایی هستند که از منطق دور مهاجرت میکنند مثل ملخ صحرایی. و آخرین دسته آفاتی که از مرز قرنطینه گذشته و به نخلستان وارد می شوند مثل سرخرطومی حنایی خرما.

هر کدام از این آفات دارای مشخصات زیست شناسی هستند و خساراتی را وارد میکنند که باید با آن آشنا بود. به دلیل تنوع این آفات لازم است برای مهار آن ها اقدام شود که این مراقبت به چند روش قابل انجام است. همچنین نخل مانند هر گیاه دیگری در معرض برخی بیماری هاست که پس از شناسایی آن باید در جهت درمان اقدامات لازم صورت داد.

دیگر مسئله قابل توجه ، ظهور علف های هرز در نخلستان است که روش های متعددی برای مبارزه با آن ها وجود دارد.

حال نوبت به برداشت می رسد. برداشت صحیح میوه نخستین گام در مسیر تولید، بسته بندی و عرضه محصول خوب به شمار می رود و از این رو باید با حساسیت ویژه ای انجام شود.

برای مطالعه کامل به اینجا مراجعه کنید :

دیدگاه بگذارید