11 ژانویه

ستم به زعفران ایران یا زعفرانکارن ایرانی؟

ایران به عنوان بزرگترین تولیدکننده زعفران، بالغ بر ۹۰ درصد زعفران جهان را تأمین میکند. زعفران ایران تقریباً در کلیه بازارهای جهانی عرضه میشود؛ با این وجود، بخش قابل ملاحظه ای از آن به طور غیرمستقیم توسط دلالان به کشورهای اروپایی و منطقه به صورت حجمی و فله ای صادر و در این کشورها با نامهای دیگری بسته بندی و با قیمت بالا به بازارهای جهانی عرضه می شود.
برای مثال اسپانیا سالانه ۶۰ تن زعفران صادر می کند که عمده آن از ایران خریداری شده و به قیمت بیش از ۱۰ برابر به بازار جهانی عرضه می نماید.

 

 

آمار گویای این است که وضعیت نامطلوب در بخش فرآوری زعفران و وجود زنجیره قوی دلالان در این بخش باعث شده است که تأثیرات اقتصادی و نتایج مطلوب حاصل از آن متوجه زعفرانکاران نشود.
زعفران در شرایط سخت و کم آبی رشد می کند و دارای کیفیت بالایی است.
در طول دوره رشد خود به دو تا سه نوبت آبیاری نیاز دارد اما به دلیل خشکسالی های چند سال گذشته منابع آبی از جمله قناتها در مناطق زعفران خیز خشک شده اند، به طوریکه زعفرانکاران برای نیاز آبی مزارع خود اقدام به خرید آن بوسیله تانکر با ۳-۲ برابر قیمت واقعی نموده و از طرفی به علت فقر روستاییان در این نواحی، آنها قادر به تأمین هزینه آب نیستند.

 

 

ظرافت، حساس بودن و عمر کوتاه گل زعفران باعث شده تا جداسازی زعفران بلافاصله پس از چیدن گل، امری اجتنابناپذیر شود. بنابراین کشاورزان برای جمع آوری گل ها متحمل سختی زیادی می شوند. از طرفی چالش دیگر مربوط به زعفران شامل ضعف در تجارت الکترونیک و بازاریابی الکترونیک، برای فروش زعفران در داخل ایران و در بازارهای جهانی است.
با ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این محصول میتوان زمینه اشتغال و ارزآوری زیادی را مشاهده نمود.

خرید مستقیم زعفران از کشاورز

دیدگاه ها(02)

دیدگاه بگذارید